Jakie muszą być regały magazynowe?

Każdy magazyn ma wiele rzeczy, które trzeba składować, co wbrew pozorom naprawdę nie jest łatwe. Żeby zapobiec chaosowi i bałaganowi w magazynie, koniecznie trzeba zainwestować w profesjonalne regały magazynowe, które to znacznie usprawnią nam składanie różnego rodzaju artykułów. Co trzeba wiedzieć na temat tych właśnie regałów? Przede wszystkim są to meble, które zapewniają składowanie różnego rodzaju ładunków, zarówno lekkich, jak również ciężkich. Są one przeznaczone do składowania materiałów na ich półkach konstrukcyjnych, stosując do tego różnego rodzaju urządzenia pomocnicze, takie, jak na przykład palety, czy też inne pojemniki.

Regały półkowe do magazynu

Takie właśnie regały, zazwyczaj charakteryzują się niskimi konstrukcjami, które obsługiwane są ręcznie. Mają one zastosowanie przy składowanie ładunków o małych gabarytach, które zazwyczaj znajdują się w opakowaniach transportowych. Przede wszystkim takie właśnie regały magazynowe znajdziemy w małych magazynach oraz w strefach, w których przechowywane są paczki o małych gabarytach, którymi to dysponują magazyny kompletacyjnych. Regały wyprodukowane przez niektórych producentów, zapewniają instalację regałów półkowych w systemie wielopoziomowym, stosując do tego podesty, dzięki czemu możemy znacznie lepiej wykorzystać powierzchnię magazynu.

Magazynowe regały paletowe

Takie właśnie regały, jak ich sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do składowania artykułów, jakie umieszczane są na paletach. Standardowym rodzajem regałów magazynowych paletowych, są regały statyczne, rzędową. Ogromną korzyścią regałów statycznych, jest ogromny zestaw akcesoriów, dzięki czemu bez problemu możemy dostosować je do przechowywania artykułów, które nie znajdują się na paletach, a więc na przykład opon, czy też beczek. W związku z tym wiele magazynów decyduje się właśnie na takie regały.

Regały wspornikowe magazynowe

Ten właśnie typ regałów służy do składowania artykułów długich, których wymiary znacznie utrudniają ich składowanie na magazynowych regałach półkowych, czy też paletowych, które to mają gniazda składowania zwymiarowane. W związku z tym wspornikowe regały magazynowe mają zastosowanie do przechowywania rzeczy, takich jak na przykład meble, płyty, stolarskie, belki, jak również wiele innych tego typu artykułów. Ogromną zaletą, która cechuje regały wspornikowe, jest ich modułowa konstrukcja, dzięki której możliwe jest budowanie ciągów o dowolnej długości oraz zapewnia błyskawiczną zmianę wysokości poziomów przechowywania.

Ludzie zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com